Pomagali Marcelowi, teraz wesprą małego Bartusia. W niedzielę charytatywny festyn w Golejowie. Znamy program imprezy - Tygodnik Nadwiślański

Pomagali Marcelowi, teraz wesprą małego Bartusia. W niedzielę charytatywny festyn w Golejowie. Znamy program imprezy

0

“Armia Marcela sercem dla Bartusia” – pod takim hasłem w niedzielę na terenie kompleksu rekreacyjnego w podstaszowskim Golejowie odbędzie się charytatywny piknik, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie 7-miesięcznego Bartłomieja Przychodzkiego z Sandomierza.

Chłopiec cierpi na SMA typu 1 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla niego może być terapia genowa, której koszt to ponad 9 mln złotych. W akcję zebrania tej kwoty włączyło się wiele osób i organizacji. Do tej chwili na koncie zbiórki jest 2,3 mln zł, czyli ok. 25 procent potrzebnych do rozpoczęcia leczenia środków.

W niedzielę, 13 czerwca, o godz. 13 wesprzeć akcję będzie można podczas charytatywnego pikniku nad golejowskimi jeziorami. Przygotowuje go Armia Marcela, która zimą i wiosną podobne przedsięwzięcia organizowała na rzecz Marcelka Wójcika z Rytwian, zmagającego się z glejakiem nerwu wzrokowego. Marcelowi udało się sfinansować kosztowną protonoterapię w Stanach Zjednoczonych, która przyniosła bardzo pomyślne efekty.

Podczas niedzielnego festynu będzie można obejrzeć wyjątkowe auta i motocykle, spróbować specjałów przygotowanych przez lokalne koła gospodyń, a także wziąć udział w pokazach dot. bezpiecznego przebywania nad wodą. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. O oprawę muzyczną festynu zadba DJ Amigo. “Tygodnik Nadwiślański” objął akcję patronatem medialnym.

golejów festyn 13 czerwca 2021, golejów festyn niedziela program, golejów festyn dla bartusia, bartuś przychodzki, bartłomiej przychodzki sandomierz leczenie, sma, marcel wójcik

 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź