Pomoc od Szwajcarów dla uchodźców przebywających w powiecie sandomierskim - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Pomoc od Szwajcarów dla uchodźców przebywających w powiecie sandomierskim

0

Ponad 5 ton darów dla uchodźców dotarło do Sandomierza ze Szwajcarii. To przede wszystkim  żywność. Kupiono ją za pieniądze zebrane wśród mieszkańców miejscowości Unterägeri.

Organizatorem zbiórki był Thomas Werner, radny kantonu Zug. Akcja była odpowiedzią na sugestię jego kolegi z akademii policyjnej w Wiedniu – Wiesława Stępnia, radnego gminy Obrazów, zaangażowanego obecnie w pomoc uchodźcom przebywającym między innymi w tamtejszym pensjonacie Wojtasówka.

Pieniądze zebrane zostały w ciągu jednego dnia. Pomoc została przekazana do magazynu Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu.

Trzeba się wspierać w każdej sytuacji, ponieważ dobro zawsze powraca. Dowodem na to jest ta dostawa. PCK wsparło Pensjonat Wojtasówka, dziś oni pomogli nam, uzupełniając zapasy magazynowe. Podzielili się transportem żywności, który otrzymali od Thomasa Wernera – podkreśliła Urszula Gach z Zarządu Rejonowego PCK.

Z darów będą korzystać uchodźcy przebywający w powiecie sandomierskim, nie tylko ci z gminy Obrazów. Każdego dnia magazyn PCK przy ulicy 11 Listopada wydaje żywność dla 25 – 30 rodzin, czyli około 60 osób.

W transporcie, jaki dotarł ze Szwajcarii, było 10 ton darów. Pozostała ich część pojechała do Lublina.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.