Ponad 200 osób ścigało się obwodnicą Tarnobrzega [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Ponad 200 osób ścigało się obwodnicą Tarnobrzega [zdjęcia]

9
1 z 11

Mimo niespecjalnie sprzyjającej pogody, tarnobrzeżanie (i nie tylko) tłumnie stawili się na starcie Biegu Obwodnicą Tarnobrzega – Strabag. Ponad 200 osób 9-kilometrową trasę pokonywało w najróżniejszy sposób – jadąc rowerem, hulajnogą, na rolkach, biegnąc i spacerując.

Na starcie biegu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Podkarpacie i Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu najwięcej było rowerzystów i biegaczy. Dla wszystkich była to jedyna zapewne okazja na wyścig na tej trasie.

 – Firma Strabag zgodziła się na naszą propozycję zorganizowania biegu obwodnicą, choć droga formalnie nie jest jeszcze odebrana i ciągle stanowi plac budowy. Strabag wszystko przygotował i bardzo pomógł nam przy organizacji imprezy – mówi Damian Szwagierczak, tarnobrzeski samorządowiec i współorganizator biegu.

Na trasę wyruszyli zarówno bardzo młodzi i młodzi, jak i starsi uczestnicy. Byli profesjonalni biegacze, na trasę ruszyli weterani profesjonalnego kolarstwa Wacław Jurgielewicz i Tadeusz Mycek. Jednak większość uczestników stanowili „zwykli” tarnobrzeżanie. Jak podkreślali zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy, najważniejszy był sam udział.

1 z 11

9 komentarzy

 1. Elżbieta Ślęzak na

  Trasa wytestowana, w porządku. – Wychodząc z działek Kamionka z głównej alei, kierując się w stronę lasu nie ma przejścia, jest podwójna ciągła, brak jest w tym miejscu znaku zakazu przejścia, zarówno od strony lasu jak i od działek. W tym miejscu czyha największe niebezpieczeństwo. (moje obserwacje)

 2. Jak zwykle impreza i jak zwykle nigdzie nie ma informacji. Weźcie załóżcie w końcu jedną stronę gdzie tydzień przed będzie jakieś info a nie w sobotę o 23 ktoś posta na fejsa wrzuci albo w poniedziałek po fakcie…

  Kolejna impreza, którą przegapiłam……

  • Info było, tylko w gąszczu informacji trudno znaleźć.
   tyna.info.pl/w-niedziele-odbedzie-sie-bieg-obwodnica-tarnobrzega/

   Jestem za i nawet nie przeciw na utworzenie zakładki dotyczącej planowanych imprez i kroniki kryminalnej. Jako, że info o wypadkach i przestępstwach jest porozrzucane to warto umieścić na jednej zakładce wszystkie informacje z rejonu.

 3. Łajowe doopcie były obecne na imprezie. gdybym wiedział, ze tak będzie to bym sam przybył.

  Radny Partyka na dopingu ;-). Co tam dobrego mamy? Okowitka, Sake, polska naleweczka, kawusia? Focia piata od góry na drugiej zakładce.

  Tę trasę już wcześniej wytestowałem. Jedzie się całkiem, całkiem dobrze :-), dokąd samochody ciężarowe nie wjadą.