Ponad 200 osób wzięło udział w Forum Seniora zorganizowanym przez Eneę Połaniec [zdjęcia]

0

Seniorzy już po raz kolejny spotkali się na Forum Seniora zorganizowanym przez Eneę Połaniec. Program spotkania był naprawdę bogaty – rozmowy o zdrowiu, bezpieczeństwie oraz nowych technologiach, a także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i choreoterapia tańcem. W wydarzeniu udział wzięli byli pracownicy Elektrowni Połaniec oraz członkowie klubów senioralnych MEGAWAT, Przyjaciele, Radość Życia.

Poprzednie edycje Forum Seniora cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku frekwencja seniorów była aż dwukrotnie większa niż w roku poprzednim – w wydarzeniu udział wzięło aż 200 seniorów. Spotkanie to było doskonałą okazją, żeby posłuchać ważnych tematów, spotkać się ze ekspertami, a także ze znajomymi i współpracownikami z dawnych lat.
Jesteśmy w trakcie wyjątkowego roku – obchodów 40-lecia Elektrowni Połaniec, dlatego tegoroczne forum Seniora jest dla nas szczególnie ważne – spotykamy się z ludźmi, którzy są częścią historii naszej Elektrowni, znają ją od lat i wiele zmian z nią przeszli – powiedział Andrzej Wicik, członek Zarządu Enei Połaniec.

Tradycyjnie do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy grono specjalistów, którzy opowiedzieli m.in. o tym, jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom, oszustom „na wnuczka”, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów. Omówiono również zagrożenia związane z tlenkiem węgla, jakie występują w okresie grzewczym. Wolontariusze Enei opowiedzieli głównie o czadzie oraz jak się przed nim zabezpieczyć. Przeprowadzili również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, zachęcając seniorów do aktywnego uczestnictwa w tej praktycznej części wykładów.

Miło jest posłuchać wykładów o bezpieczeństwie. Coraz więcej nieuczciwych
sprzedawców próbuje na różne sposoby oszukać nas, osoby starsze. Cieszymy się, że program dzisiejszego spotkania uwzględnił ten problem oraz że otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek, jak między innymi postępować w takich przypadkach i nie dać się oszukać – mówili uczestnicy spotkania.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Całość zakończył występ artystyczny profesjonalnej pary tanecznej, która zachęciła wszystkich seniorów do tańca oraz pokazała, jak fantastycznie jest ruszyć się z miejsca i na przykład potańczyć jesienno- zimową porą.

Share.

Comments are closed.