Ponad 30 tys. maseczek z zakładu karnego dla Niska

0

W sumie ponad 33 tys. maseczek wyprodukowano w Zakładzie Karnym w Załężu z przeznaczeniem dla mieszkańców gminy i miasta Nisko.

20 października br. w UGiM w Nisku odbyła się uroczystość przekazania burmistrzowi miasta trzeciej i ostatniej partii maseczek ochronnych w ilości 14,5 tys. sztuk. Zostały one uszyte przez kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Załężu, w ramach programu resocjalizacyjnego pod nazwą ART W KORONIE, opracowanego przez funkcjonariuszy rzeszowskiej jednostki. W przekazaniu daru uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk Marek Grabek, dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie ppłk Krzysztof Kulczycki, przewodniczący Rady Miasta Marcin Folta oraz burmistrz Waldemar Ślusarczyk.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Ognisko koronawirusa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym
– Tarnobrzeg. Uwaga, ulica Sikorskiego będzie zamknięta! Jak przebiegają prace? [zdjęcia]
– Tarnobrzeg. Biedronka na Przywiślu już otwarta! Tłumy klientów [zdjęcia]

Podczas konferencji prasowej minister Warchoł poinformował, że 30 listopada br. zostanie podpisana umowa na budowę w Chmielowie (gm. Nowa Dęba) najnowocześniejszego więzienia kobiecego w Polsce.

(pen)
Fot. P. Niemiec

Share.

Leave A Reply