Ponad 600 zarzutów dla lekarzy i położnych ze szpitala w Opatowie! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Ponad 600 zarzutów dla lekarzy i położnych ze szpitala w Opatowie!

0

W sumie ponad 600 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej usłyszało 10 lekarzy oraz 15 położnych szpitala w Opatowie.

To efekt śledztwa prowadzonego od września 2015 roku przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód. Przeciwko podejrzanym prokuratura skierowała akty oskarżenia do sądu. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielcach Wschód od września 2015 roku prowadzili śledztwo w sprawie doprowadzenia Narodowego Funduszu Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Praca śledczych wymagała kilkuset przesłuchań oraz wielogodzinnej wnikliwej analizy zabezpieczonej w toku sprawy dokumentacji medycznej.

W sprawie przesłuchano ponad 800 osób i zabezpieczono dokumentację medyczną 73 pacjentów szpitala. Podczas przesłuchań osoby te nie potwierdziły wykonania na ich rzecz świadczeń medycznych czy też hospitalizacji. Placówka pobierała jednak środki z NFZ-u za świadczenia zdrowotne, których w rzeczywistości nie było. Szacuje się, że w ten sposób wyłudzono około 100 tysięcy złotych. Pod koniec ubiegłego roku prokurator zdecydował o przedstawieniu zarzutów personelowi medycznemu szpitala. W sumie ponad 600 zarzutów usłyszało 10 lekarzy oraz 15 położnych z placówki, którzy byli uprawnieni do wystawiania dokumentów w tym zakresie. W trakcie prowadzonej sprawy policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli wartościowe przedmioty na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Akty oskarżenia w sprawie trafiły już do sądu. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.