Poranny rozbój na stacji benzynowej. Kradł i groził spaleniem!

1

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w minioną środę zatrzymali 29-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na jednej ze stacji benzynowych na terenie miasta. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Finalnie grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W minioną środę około godziny 6.00 do dyżurnego staszowskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany pracownikom stacji benzynowej mężczyzna, grożąc nożem dokonał kradzieży piwa oraz papierosów. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że pomiędzy godziną 4.00, a 5.40 na stację benzynową trzykrotnie przyszedł mężczyzna, który dokonał kradzieży łącznie 38 butelek piwa oraz 77 kartonów papierosów różnych marek, powodując straty w wysokości blisko 1500 złotych. Mężczyzna w trakcie swoich sklepowych ,,wizyt” groził pracownikom, że spali stację informując ich jednocześnie, że w kieszeni ma nóż, który użyje w stosunku do nich. Policjanci po zapoznaniu się z nagraniami monitoring, rozpoznali mężczyznę i natychmiast udali się do miejsca jego zamieszkania. W pokoju 29-latka funkcjonariusze odnaleźli część skradzionego towaru. Mężczyzna został zatrzymany, a ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie.

Zobacz także:
– I bieg wDECHĘrun już za nami! [zdjęcia]
– Policjanci uratowali 75-latka z pożaru!
– Ktoś w szkole uszkodził 7 szyb!

Wczoraj zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzuty, do których popełnienia się nie przyznał. Dziś został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Staszowie, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa 29-latkowi  grozi kara nawet 12 lat „za kratkami”.

Opr. JSz
Źródło: KPP w Staszowie

Share.

1 komentarz

  1. Wow, To coś więcej niż karanie matki z niepełnosprawnym dzieckiem za złe parkowanie. Oczywiście jedynej spośród dziesiątek kierowców codziennie parkujących w identyczny sposób. A widzę to co tydzień.
    Mam nadzieję że tych dwóch panów pozna kiedyś, co to znaczy brak środków na leczenie,terapię czy rehabilitację bliskiej osoby. Dzisiaj jesteście dumni z siebie,ale kto wie co przyniesie los.
    W ogóle Staszów poznać można po leżących pijakach na środku rynku. Tylko że oni potrafią wyzywać, ich się nie rusza.