Porozumienie bez porozumienia [W najnowszym TN]

0

Nad tarnobrzeskim Szpitalem Wojewódzkim wisi widmo strajku. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wciąż nie zaakceptował proponowanych przez dyrekcję warunków podwyżek. W przeprowadzonym w lecznicy referendum 90 procent pracowników opowiedziało się za strajkiem.

Pierwsze podwyżki w tarnobrzeskiej lecznicy wprowadzono już od 1 sierpnia, mimo braku porozumienia ze związkami zawodowymi.

– Rzeczywiście, wiele osób dostało podwyżki. Były one jednak uznaniowe. Niektórzy dostali po 500-600 zł, a inni, w tym i pielęgniarki, nie dostali nic – mówi Halina Sasiela-Błażejczak, szefowa ZZPiP w tarnobrazeskim szpitalu. – Zasada była prosta: po 300 zł na osobę razy liczba pracowników oddziału. I taką kwotę do dyspozycji otrzymali kierownicy, którzy najlepiej wiedzą, komu podwyżka się należy. Z tego co wiem, bez podwyżki zostało 9 osób, w tym kilka pielęgniarek. Ale to były panie przyjęte do pracy 1 sierpnia, więc trudno, żeby razem z angażem dostawały też podwyżkę. Wzrost wynagrodzenia uwzględniono już w ich umowach – mówi Wiktor Stasiak, dyrektor tarnobrzeskiego szpitala…(wel)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

KUP e-TN

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.