Pościel na zamek, guziki czy zakładkę? Co wybrać?

0

Pościele posiadają różne zapięcia. Kołdra oraz poduszka w jednym komplecie, mają zwykle ten sam tym zamykania. Wyróżnia się trzy podstawowe i najbardziej popularne rozwiązania.

Pościel na zamek to oczywiście najczęściej stosowany w dzisiejszych czasach sposób wykończenia. Zamek błyskawiczny jest nieco droższym rozwiązaniem niż zakładka czy guziki. Jednak zapewnia największy komfort użytkownikom. Dawniej, zwłaszcza przy poszewkach ręcznie szytych na maszynie, krawcowe wykonywały zakładkę. To rodzaj kieszonki wykonanej z podwiniętego materiału. Zakładka nie wymaga dodatkowego stosowania zamka czy też guzików. Wygląda estetycznie, choć podczas użytkowania szybko ujawnia się jeden mankament: kołdra wysuwa się z poszwy. Dlatego osoby, które skarżą się na nerwowy i niespokojny sen, dzieci i młodzież, raczej powinny zrezygnować z kołder z zakładką.

Wygodna i nienaganna pościel: zalety zamków błyskawicznych

Każdy, kto chce wygodnie spać, nie powinien martwić się uciekającą z poszewki kołdrą. Takie sytuacje mają najczęściej miejsce w przypadku pościeli na zakładkę. Z jednej strony pościele wykonane w ten sposób mogą być nieco tańsze od tych z zamkiem, czy guzikami. Jednak dla większości użytkowników, to komfort snu ma większą wartość niż drobna oszczędność. Dlaczego zatem stosuje się nadal zamknięcia na zakładkę? Puchowa, gruba kołdra może wyglądać okazalej w tego typu pościeli. Zakładka pomaga uwypuklić kształt. Zdarza się zatem, że hotele wybierają kołdry na zakładkę. Guziki bowiem odpadają a zamki czasem się psują. W niektórych warunkach zakładka może okazać się lepszym rozwiązaniem. Jednak w codziennym, domowym użytkowaniu, to właśnie zamek błyskawiczny okazuje się najbardziej optymalnym i wygodnym rozwiązaniem.

Czy warto kupować pościel na guziki?

Zanim zamki błyskawiczne stały się popularne i tanie w produkcji, to właśnie doszywane ręcznie guziki można było spotkać najczęściej w kołdrach. Do dziś pościel z guzikami przypomina o czasach babć, które samodzielnie szyły poszewki i ręcznie dorabiały guziki. Jednak obecnie większość pościeli powstaje w wysokiej klasy zakładach produkcyjnych. Znacznie łatwiej wszyć praktyczny zamek błyskawiczny, niż doszywać kilka guzików. To właśnie postęp, jaki dokonał się w fabrykach pościeli sprawił, że najczęściej do sklepów trafiają wygodne i trwałe poszewki z zamkiem. Czy zatem warto kupować pościel na guziki i czy ma ona obecnie jakieś pozytywne cechy? Guzik zawsze można samodzielnie przyszyć, podczas gdy naprawa zamka to praca dla krawcowej. Guziki kojarzone są z tradycyjnym krawiectwem. Koszty wykonania kołdry mogą być droższe i tym samym cena będzie mniej konkurencyjna niż w przypadku pościeli na zamek.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://i-posciel.pl

W królestwie zamków błyskawicznych, o rodzajach zapięć

Zamki wszywane w pościel różnią się między sobą. Pierwszym elementem jest materiał. Można znaleźć poszewki z zamkiem metalowym lub plastikowym. Tworzywa sztuczne są lżejsze, a metal trwalszy. Rodzaj zamka zależy od producenta i dopasowania do konkretnej poszewki. W pościelach dla dzieci stosuje się coraz częściej zamki plastikowe, które są bezpieczniejsze. Większość zamków posiada certyfikaty i gwarancję długiego użytkowania.

Artykuł sponsorowany

Share.

Leave A Reply