Pościg w Iwaniskach. Kierowca miał 3 promile - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Pościg w Iwaniskach. Kierowca miał 3 promile

0

Kłopoty czekają 29-latka, który kierując oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej opatowskim policjantom. Ucieczka jednak nie trwała zbyt długo, gdyż mundurowi szybko zatrzymali uciekiniera. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie teraz tłumaczył się przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie pełnili służbę na terenie gminy Iwaniska. Tuż przed północą mundurowi dali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu oplem. Kierowca zignorował polecenie policjantów i gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w pościg za uciekinierem. Po krótkim pościgu policjanci zajechali mu drogę, a następnie go zatrzymali.

29-latka nie uciekał bez powodu. Badanie alkomatem wykazało, że uciekinier miał w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu. W czasie kontroli dokumentów okazało się także, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ale także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.