reklama
Pościg za kierowcą w gminie Klimontów. Był pijany... - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Pościg za kierowcą w gminie Klimontów. Był pijany…

0

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi z Warszawy, który będąc w stanie nietrzeźwości, pojazdem niedopuszczonym do ruchu chciał uciec sandomierskim policjantom. Mężczyzna musi liczyć się również z dotkliwymi karami finansowymi.

Przytoczone zdarzenie miało miejsce w środę, 19 sierpnia, późnym popołudniem. Sandomierscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący rejon miejscowości Olbierzowice postanowili zatrzymać do kontroli terenowe mitsubishi. W tym celu wydali kierującemu japońskim autem sygnały do zatrzymania się. Ten zlekceważył stróżów prawa i zaczął uciekać. Pościg zakończył się po około 2 kilometrach. Mundurowi zatrzymali nieroztropnego kierującego, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie wykazało, że mężczyzna w organizmie ma ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, iż kierujący poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i niepodsiadającym ważnej polisy OC.

Zobacz także:
Kradzież rozbójnicza alkoholu w sklepie spożywczym. Zatrzymana 32-letnia mieszkanka Tarnobrzega

Zachowanie 40-latka oceni sąd. Ponadto mężczyzna musi także liczyć się z dotkliwymi karami finansowymi związanymi z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości i brakiem polisy OC. Fot. Policja Świętokrzyska.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.