reklama
Poświęcenie strażaków i skrajna głupota „dywersanta” - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Poświęcenie strażaków i skrajna głupota „dywersanta”

1

W Trześni w gminie Gorzyce ktoś w nocy otworzył klapę śluzy na wale zabezpieczającym Trześniówkę i dodatkowo zablokował ją kawałkiem drewna. To skrajna nieodpowiedzialność i zaproszenie do tragedii.

– Apeluję do ludzi, nie róbmy sobie sami dywersji. Przecież jakby woda przybrała, nie ruszyłby tej klapy nawet amfibią. Dobrze, że śluzy i wały sprawdzane są na bieżąco i to wykryliśmy, bo coś takiego grozi wielkim niebezpieczeństwem i stratami – mówi Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

W gminie najtrudniejsza sytuacja jest we Wrzawach. Wał, o którego utrzymanie stoczono w 2014 roku prawdziwą batalię z żywiołem, jest w trakcie remontu. Strażacy i służby przeciwpowodziowe cały czas niestrudzenie przygotowują koronę wału do położenia specjalnych rękawów, które wraz z barykadą z worków z piaskiem, podwyższą wał o ponad pół metra.

– Po raz kolejny strażacy udowadniają, że zawsze można na nich liczyć. Należą się im od nas wszystkich wielkie podziękowania – mówi Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski.
Intensywne prace trwają też na modernizowanym w ramach projektu Wisła Etap 2 wale w Zalesiu Gorzyckim.

– Uspokajam, struktura wału jest nienaruszona. Dodatkowo zabezpieczamy go folią i workami z piaskiem – stwierdza L. Surdy.

Na terenie gminy Gorzyce obwałowania na Wiśle, Łęgu i Trześniówce mają ponad 20 km długości. Jak zapewniają władze gminy, wały na całej długości są monitorowane i sprawdzane na bieżąco.
Fot. materiały UG Gorzyce

POMÓŻ NAM TWORZYĆ RAPORT Z REGIONU

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA

PRZYSYŁAJCIE JE NA REDAKCJA@TYNA.INFO.PL

LUB NA NASZEGO FACEBOOKA 

Jeden komentarz

  1. Takiego debila powinno sie rozebrac i przywiazać na głównym placu w gminie!. Kara jeden dzień!