Staszów. Schorowanej seniorki poszukiwało 40 policjantów, strażacy na quadach, psy tropiące i dron - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Staszów. Schorowanej seniorki poszukiwało 40 policjantów, strażacy na quadach, psy tropiące i dron

0

Wczoraj, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie wpłynęło niepokojące zgłoszenie o zaginięciu starszej schorowanej kobiety, która w godzinach nocnych wyszła z domu i do chwili zgłoszenia nie wróciła. Dzięki współpracy służb mundurowych kobieta została odnaleziona i przekazana pod opiekę medyczną. 

Informację na temat zaginięcia mieszkanki gm. Oleśnica, dyżurny staszowskiej jednostki otrzymał w niedzielę przed godziną 11.00. Zaniepokojona córka seniorki informowała, że jej 84- letnia mama wyszła w nocy z domu i do tamtej pory nie wróciła. Kobieta nadmieniła wówczas o złym stanie zdrowia seniorki a także o jej problemach z pamięcią.

W poszukiwaniach wzięło udział niemal 40 policjantów, wspartych przez 3 przewodników z psami tropiącymi, 19 radiowozów oraz dron. Akcję wspierali także strażacy, którzy na miejsce zadysponowali między innymi dwa pojazdy typu quad. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali miejsca nieopodal zamieszkania zaginionej, a także te najczęściej przez nią uczęszczane. Sprawdzono również zapisy z kamer monitoringu. – Nieoceniona w akcji poszukiwawczej okazała się być pomoc strażaków poruszających się quadami. – informują staszowskie służby.

Zobacz także: 
– W Tarnobrzegu trwa I edycja Kwiatowymiany [zdjęcia]

Około godziny 14.30 do funkcjonariuszy staszowskiej policji wpłynęła informacja od strażaków, że na podmokłym i bagnistym terenie zauważyli kobietę, która rysopisem przypomina poszukiwaną, co potwierdził znajdujący się na miejscu policjant, który znał seniorkę osobiście. 84- latka była przytomna, ale całkowicie przemoczona, nie potrafiła także wytłumaczyć jak znalazła się w tym miejscu. Kobieta została przewieziona do miejsca zamieszkania, a następnie przekazana pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.