Potężny pożar w gminie Grębów. Użyto samolotu gaśniczego [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Potężny pożar w gminie Grębów. Użyto samolotu gaśniczego [zdjęcia]

0
1 z 9

Plaga wypalania trwa i nieużytków opanowała nasz region Polski. Ogień regularnie wymyka się spod kontroli podpalaczy i zagraża coraz większym obszarom. Na terenie gminy Grębów płomienie rozprzestrzeniły się na terenie 15 hektarów. Do zgaszenia pożaru konieczne było wezwanie wsparcia lotniczego.

Gaszenie pożarów spowodowanych wypalaniem traw na terenie gminy Grębów to ostatnio stałe zajęcie strażaków. W poniedziałek, 21 marca, pożar stwierdzono w rejonie miejscowości Wydrza. Zgłoszenie o palących się nieużytkach, trzcinowiskach i lesie w rejonie Wydrzy straż pożarna otrzymała około godziny 14.

Pożar okazał się wyjątkowo groźny i rozprzestrzeniał się z dużą prędkością. Do gaszenia ognia skierowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzega i Nowej Dęby, a także strażaków – ochotników z Grębowa, Wydrzy, Krawców, Żupawy, Stalów, Jamnicy i tarnobrzeskiego Mokrzyszowa. W sumie zaangażowano 11 zastępów straży pożarnej.

Rozmiary pożaru, a także trudność w dostaniu się strażaków w bardziej oddalone tereny ogarnięte ogniem sprawiły, że zdecydowano się skierować do gaszenia samolot gaśniczy „Dromader” należący do służb leśnych. Działał on z lotniska w Turbii w powiecie stalowowolskim i tam też był tankowany przez straż pożarną ze Stalowej Woli.

Ostatecznie, po przeszło 5 godzinach akcji gaśniczej, pożar stłumiono i dogaszono. Łącznie, spaleniu uległo ponad 15 hektarów terenów w rejonie Wydrzy.

Fot. Tarnobrzeg 112-Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego, OSP Stale, OSP Żupawa, OSP Grębów

1 z 9

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.