Potężny pożar w Klimontowie, na miejscu 11 zastępów straży pożarnej - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Potężny pożar w Klimontowie, na miejscu 11 zastępów straży pożarnej

0
1 z 8

Wczoraj w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu i budynku gospodarczego na ul. Osieckiej w miejscowości Klimontów.

Ze względu na zwartą zabudowę do pożaru zostali zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Sandomierzu i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Klimontowa, Krobielic, Konar i Zakrzowa.

Po dojeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty jest garaż wraz z samochodem osobowym i budynek gospodarczy oraz zagrożony jest sąsiedni, bezpośrednio przylegający do miejsca zdarzenia, budynek gospodarczy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenia oraz dwóch prądów w obronie na zagrożone budynki. Jednocześnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przeszukali pomieszczenia budynków – na szczęście nikogo nie znaleźli. Dalsze działania ratowników polegały na pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji budynku, dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia i ponownym ich przelaniu wodą.

„To był jeden z najgroźniejszych pożarów do jakiego doszło na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w Klimontowie” – komentują strażacy z miejscowej jednostki OSP.

Łącznie w akcji wzięło udział 11 zastępów i 38 strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej a działania ratownicze trwały cztery godziny. Fot. PSP Sandomierz, OSP Klimontów

Pożar w Klimontowie – 9 zdjęć

1 z 8

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.