Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

1

81-letni mieszkaniec Stalowej Woli stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię po przejściu dla pieszych. 81-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj,  przed godz. 7, w Stalowej Woli na ulicy Kwiatkowskiego. Policjanci pełnili służbę w rejonie przejść dla pieszych usytuowanych przy tej ulicy. W pewnym momencie zauważyli grupę osób stojących przy jednym z przejść i stojący samochód. Funkcjonariusze postanowili wyjaśnić sytuację.

Okazało się, że na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 20-latki. Ustalono, że kobieta która schodziła już z pasów, została potrącona przez kierującego fiatem seicento, 81-letniego mężczyznę. Na szczęście 20-latka nie doznała poważniejszych urazów. Kierowca fiata był trzeźwy. Policjantom powiedział, że nie zauważył przechodzącej po przejściu dla pieszych kobiety.

Funkcjonariusze zatrzymali 81-letniemu mężczyźnie prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Za swój czyn mieszkaniec Stalowej Woli odpowie przed sądem.

Źródło: Policja

Podziel się:

1 komentarz

  1. kamera drogowa on

    dla takiego dziadka piesi to podrzędna kategoria użytkowników dróg i nie ma co sobie nimi zawracać głowy