Potrójne sportowe zmagania [zdjęcia]

11:54, 25.08.2019 MPlaza

Około stu zawodników z różnych stron Polski rywalizowało w sobotę w XI Triathlonie Ziemi Sandomierskiej

Sportowe zmagania zawodnicy rozpoczęli na zalewie w Koprzywnicy, gdzie musieli przepłynąć 750 metrów. Następnie przesiedli się na rowery, by pokonać 20-kilometrową trasę prowadzącą do Sandomierza. Zawody zakończyły się biegiem na dystansie pięciu kilometrów w rejonie Starego Miasta.

Zwycięzcą rywalizacji został Maciej Brzyski z Krakowa. Na drugim stopniu podium stanął Piotr Kalinowski z Włocławka, a na trzecim Bartosz Wojciechowski z Katowic.

W ramach zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Lekarzy. Najlepszy w tej rywalizacji był Piotr Kalinowski.

Głównym organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.