Potrzebny genetyczny bliźniak. Pomóż trzyletniemu Hubertowi

0

Trzyletni Hubert potrzebuje pomocy. Chłopiec cierpi na ostrą białaczkę. Jedyną szansą na jego wyzdrowienie jest pomoc bliźniaka genetycznego.

Hubert Posłuszny w kwietniu br. trafił na oddział hematologiczny, gdzie okazało się, że choruje na ostrą  białaczkę limfoblastyczną. Natychmiast poddano chłopca leczeniu chemioterapią. Jego życie w chwili obecnej toczy się w szpitalu.

Hubert tęskni za swoim rodzeństwem: 6-letnim Sewerynem oraz 10-letnią Kornelią. Jego pasją jest motoryzacja. Podczas podróży do kliniki dzielnie asystuje swojej mamie w prowadzeniu samochodu. Radość chłopca natychmiast gaśnie, gdy widzi budynek szpitala. Jego mama Beata tłumaczy mu, że tylko leczenie może doprowadzić go do zdrowia. Wyjaśnia mu, że jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc bliźniaka genetycznego. A ten jest cały czas poszukiwany.

Matka 3-letniego Huberta apeluje o pomoc do mieszkańców nie tylko powiatu kolbuszowskiego: „Hubercik walczy o życie z okropną białaczką! Nie bądź obojętny! Ta choroba może dotknąć każdego z nas! Dzieci z białaczką szybko dorastają, każdego dnia walcząc z okrutnym nowotworem. Jest to długa i przewrotna walka! Przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych jest jedynym ratunkiem dla Hubercika!”. (pen)

hubert_posluszny (II)

Share.

Comments are closed.