Pow. sandomierski. Zabili 8 psów! Pijany 35-latek oraz 31-letnia właścicielka z zarzutami - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Pow. sandomierski. Zabili 8 psów! Pijany 35-latek oraz 31-letnia właścicielka z zarzutami

1

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o uśmiercenie 8 psów. Wobec jednego ze sprawców sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 28 listopada, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu został powiadomiony, że jeden z mieszkańców gminy Łoniów prawdopodobnie zabił psy rasy York Terrier. Pod wskazany adres skierowani zostali funkcjonariusze, którzy na miejscu zastali 35-latka. Policjanci znaleźli 8 psów rasy York Terrier. Niestety wszystkie były martwe. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało psiaki trafiły do mężczyzny pod opiekę od 31-latki z Sandomierza. Mężczyzna po dwóch dniach poinformował ich właścicielkę, że zostały one zaatakowane przez zwierzynę leśną i część zwierząt nie żyje. Kobieta przyjechała na miejsce i gdy zobaczyła zwłoki siedmiu psów, najprawdopodobniej spowodowała śmierć ósmego. Policjanci przeprowadzili szereg czynności, które pozwoliły ustalić, że martwe zwierzęta nie padły ofiarą dzikich zwierząt, a najprawdopodobniej zginęły z ludzkiej ręki.

Zobacz także:
– Sandomierz. Będą podwyżki podatków od nieruchomości. Radni zrobili wyjątek dla szpitala

31-latka usłyszała już zarzut uśmiercenia psa, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Sandomierzu zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Podejrzany o zabicie siedmiu psów 35-latek, został przekazany do dyspozycji prokuratora rejonowego, który to wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Sandomierzu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Tymczasowe aresztowanie ma na celu zabezpieczenia prawidłowego toku dalszego postępowania i jest uzasadnione, gdyż w tym przypadku oskarżonemu grozi surowa kara.

Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem osobie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz