Pow. staszowski. 23-latek złapany bez uprawnień. 3 godziny później wylądował autem rowie na "podwójnym gazie" - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Pow. staszowski. 23-latek złapany bez uprawnień. 3 godziny później wylądował autem rowie na „podwójnym gazie”

0

Mundurowi z połanieckiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Brak uprawnień nie przeszkodził mu w kierowaniu pojazdem – jak się okazało dwukrotnie. Niespełna trzy godziny później, ten sam patrol zatrzymał mężczyznę po raz kolejny, tym razem nietrzeźwego.

Do zdarzenia doszło minionej nocy. Kwadrans przed godziną 1:00, policjanci z Komisariatu Policji w Połańcu na jednej z ulic miasta, zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. W trakcie wykonywanych czynności, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 23-letniemu mieszkańcowi gminy Nowy Korczyn wydana została decyzja cofająca uprawnienia. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji, francuskie auto zostało przekazane wskazanej osobie, posiadającej prawo jazdy.

Zobacz także:
34-latek holował auto kolegi. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania

Niespełna trzy godziny później, ten sam patrol w miejscowości Przeczów zauważył znajdującego się w rowie kontrolowanego wcześniej peugeota. Przy francuskim aucie stał ten sam 23-latek. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że na drogę wyskoczyły mu trzy sarny, odbił gwałtownie kierownicą, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Nie był to jednak koniec przygód. Po przebadaniu kierującego na stan trzeźwości okazało się, że ma on w swoim organizmie blisko 0,8 promila. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź