Pow. staszowski. Blisko 900 kontroli jednego dnia! Policjanci złapali pijanych kierowców - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Pow. staszowski. Blisko 900 kontroli jednego dnia! Policjanci złapali pijanych kierowców

0

883 kontrole- to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej wczoraj na terenie powiatu staszowskiego. Niestety tym razem trzech kierowców zdecydowało się usiąść za kierownice pojazdów będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie przeprowadzali kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Patrole policyjne można było spotkać na terenie całego powiatu staszowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 883 kierowców. Spośród wszystkich kierujących, niestety trzej znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kierujący audi 65-latek w swoim organizmie miał blisko 1,3 promila, 35-latek z DAF-a 0,4 promila, natomiast 38-latek, kierujący pojazdem marki opel, blisko 0,3 promila. Każdemu z kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu w najbliższym czasie przyjdzie odpowiedzieć przed sądem.

Przypominamy!

Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu to wykroczenie. Kierowca musi liczyć się z grzywną w wysokości do 5000zł albo aresztem, a także zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. W takim przypadku kierowca musi liczyć się z grzywną, sankcją od 5000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, karą do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakazem prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.