Pow. staszowski. Dwaj pijani kierowcy zatrzymani o poranku. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 24 maja
reklama

Pow. staszowski. Dwaj pijani kierowcy zatrzymani o poranku. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila!

1

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie na terenie Łubnic zatrzymali dwóch kierujących, którzy zbagatelizowali przepisy dotyczące jazdy na tzw. ,,podwójnym gazie”.

Kilka minut po godzinie 9.00 do kontroli drogowej zatrzymany został 75-latek, który, jak się okazało, zdecydował się na jazdę fiatem, mając w swoim organizmie blisko 0,45 promila. W myśl obowiązujących po zmianie przepisów, prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu zagrożone jest karą aresztu albo karą grzywny nie niższą niż 2500 zł. Bez zmian pozostaje także obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz także:
Kradzież na targu w Połańcu, straty w tysiącach złotych

Kilkanaście minut później w tej samej miejscowości do kontroli drogowej ,,wpadł” kierowca volkswagena. Badanie stanu trzeźwości 55-latka wykazało wynik pozytywny. Kierowca niemieckiego auta w swoim organizmie miał ponad 2,6 promila. Oprócz tego, że mężczyzna będzie musiał się pogodzić z utratą uprawnień, musi się liczyć również z tym, że za tego typu przestępstwo grozić może mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz