Pow. staszowski. Trzech kierowców straciło prawa jazdy i otrzymało po 1500 zł mandatu - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Pow. staszowski. Trzech kierowców straciło prawa jazdy i otrzymało po 1500 zł mandatu

0

W miniony weekend trzech kierowców w powiecie staszowskim, którzy znacznie przekroczyli prędkość, stracili swoje uprawnienia i zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

7 stycznia policjanci ze staszowskiej drogówki w miejscowości Jurkowice zatrzymali do kontroli drogowej 75-latka, który volkswagenem w obszarze zabudowanym jechał 108 km/h, a więc o 58 km/h więcej niż w tym miejscu pozwalają na to przepisy. Za tego samego typu wykroczenie zatrzymani do kontroli drogowej zostali w niedzielę dwaj inni kierujący. Pierwszy z nich – 52-latek prowadzący mazdę, w miejscowości Rytwiany rozpędził się do 105 km/h, natomiast 26-latek w Pełczycach jechał z prędkością 107 km/h.

Zobacz także:
Poszukiwany mieszkaniec Radomia wpadł w Tarnobrzegu bo… nie miał maseczki

Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci na wszystkich trzech kierujących nałożyli mandaty karne w wysokości 1500 złotych, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze apelują o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Na drogach nadal nie brakuje kierujących, którzy ignorują przepisy, świadomie narażając zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego, nie wspominając już o własnym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.