Pow. staszowski. Uprawiał kłusownictwo, bo "miał trudną sytuację finansową". Grozi mu 5 lat więzienia - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Pow. staszowski. Uprawiał kłusownictwo, bo “miał trudną sytuację finansową”. Grozi mu 5 lat więzienia

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali w minioną sobotę mężczyznę, który podejrzany jest o kłusownictwo. Podczas służbowej wizyty w miejscu zamieszkania 60-latka, policjanci znaleźli narzędzia do kłusowania oraz pozostałości zwierzyny. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do tego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie od pewnego czasu podejrzewali 60-letniego mieszkańca gm. Łubnice, że może zajmować się kłusownictwem. Podczas wykonywanych w minioną sobotę czynności na terenie gminy, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który niósł parciany worek. Policjanci wylegitymowali 60-latka, a także sprawdzili zawartość skrywaną w worku. Okazało się, że znajduje się w nim martwy zając. Następnie, w miejscu zamieszkana, znaleźli pozostałości bażanta oraz narzędzia do kłusowania. W trakcie rozmowy 60-latek oznajmił policjantom, że zwierzynę pozyskał z kłusownictwa. Jak twierdził, do przestępczego procederu zmusiła go trudna sytuacja finansowa.

Zobacz także:
– Kolejna impreza w Golejowie, tylko wczoraj zebrano prawie 40 tys. zł dla Marcelka! [zdjęcia]

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Ustawodawca przewiduje za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do tego, karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.