Pow. staszowski. Zatrzymani pijani kierowcy. Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Pow. staszowski. Zatrzymani pijani kierowcy. Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu

0

W ostatni weekend staszowscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do dwóch lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę wysokiej grzywny.

W miniony piątek staszowscy policjanci poinformowani zostali o tym, że po miejscowości Oleśnica jeździ nietrzeźwy kierujący. Policjanci ze staszowskiej drogówki namierzyli i zatrzymali wskazany pojazd. Jak się okazało nieposiadający uprawnień do kierowania 30-latek z forda miał w swoim organizmie blisko 2,4 promila. Na domiar wszystkiego przewoził dwóch pasażerów, których stan trzeźwości również pozostawiał wiele do życzenia.

Zobacz także:
– Potrącenie 13-latka w Staszowie. Chłopiec trafił do szpitala [zdjęcia]

W sobotę na jazdę na ,,podwójnym gazie” zdecydował się 40- letni kierowca renaulta, który w swoim organizmie miał 0,4 promila. W niedzielę zaś do grona nieodpowiedzialnych użytkowników dróg wpisał się 47- letni kierujący mercedesem. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,6 promila.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.