Pow. tarnobrzeski. Kradł przewody elektryczne. Został złapany na gorącym uczynku - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Pow. tarnobrzeski. Kradł przewody elektryczne. Został złapany na gorącym uczynku

0

55-letni mieszkaniec gminy Grębów odpowie za kradzież przewodów elektrycznych. Mężczyzna został zatrzymany na placu skupu złomu podczas pakowania skradzionych przedmiotów. Nie zdążył jednak wynieść swojego łupu. Jeden z pracowników przeglądając monitoring zauważył kradzież i na miejsce wezwał policjantów.

W piątek po godz. 5, dyżurny otrzymał informację, z której wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł na teren skupu złomu w miejscowości Zabrnie (w gminie Grębów) i kradnie przewody elektryczne.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Grębowie. Na placu skupu złomu zastali mężczyznę obok którego stał worek z przewodami elektrycznymi. Mundurowi ustalili jego tożsamość, to 55-letni mieszkaniec gminy Grębów. Okazało się, że złodziej wszedł przez ogrodzenie, po czym kradł kable elektryczne i chciał je sprzedać na innym złomowisku.

Sprawca został zatrzymany, przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i  trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był w przeszłości notowany za popełnione przestępstwa. Odzyskane mienie o wartości tysiąca złotych wróciło do prawowitego właściciela.

Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu dwa zarzuty popełnienia przestępstw. O dalszym losie 55-latka, zdecyduje teraz sąd.

Przepisy kodeksu karnego informują: kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Źródło: KMP Tarnobrzeg.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.