reklama
Pow. tarnobrzeski. Pijana 25-latka zatrzymana dwukrotnie tego samego dnia! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Pow. tarnobrzeski. Pijana 25-latka zatrzymana dwukrotnie tego samego dnia!

1

Właściwa i szybka reakcja oraz spostrzegawczość policjanta z Komisariatu Policji w Gorzycach doprowadziła do zatrzymania pijanej kierującej citroenem. 25-latka w ciągu jednego dnia została dwukrotnie zatrzymana za jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niej blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta miała już sądowy zakaz kierowania pojazdami. Usłyszała już zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

W niedzielę, przed godz 11, na drodze w Sokolnikach  posterunkowy Wojciech Bilski pełniący służbę w rejonie ul. Sandomierskiej, zatrzymał do kontroli drogowej 25-letnią kobietę, kierującą osobowym citroenem. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał, że kierująca autem, może być nietrzeźwa. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latki blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że kierująca citroenem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd na okres 4 lat. Po wykonanych czynnościach kobieta została zwolniona do domu.

Przed godz. 16, policjant wracając po służbie, prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania, znowu zauważył 25-latkę za kierownicą citroena, którą przed południem zatrzymał do kontroli drogowej. Kobieta jechała w kierunku marketu spożywczego. W aucie przewoziła dwóch mężczyzn. Po chwili zatrzymała samochód na parkingu i szła do sklepu na zakupy.

Zobacz także:
– Piłkarze Siarki na testach w ekstraklasowym klubie!

Policjant natychmiast podjął interwencję. Uniemożliwił kobiecie kierowanie pojazdem, a o zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Od kobiety czuć było alkohol, jej mowa była niewyraźna oraz miała problemy z utrzymaniem równowagi.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ponownie skontrolowali trzeźwości 25-latki. Badanie urządzeniem wykazało 2,34 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta oświadczyła policjantom, że była świadoma popełnionych przestępstw. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która zabezpieczyła samochód.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi będzie odpowiadać przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią na drodze duże zagrożenie. Dlatego jeśli mamy podejrzenie, że jakiś kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich przypuszczeniach policjantów i jeżeli jest taka możliwość nie dopuśćmy kierującego do dalszej jazdy.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Jeden komentarz

 1. tak mi sie widzi na

  „…okazało się, że kierująca citroenem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd na okres 4 lat.”
  Widać jak się przejęła zakazem.

  „Po wykonanych czynnościach kobieta została zwolniona do domu.”
  Powinna być zamknięta za kratami. Aż do momentu wytrzeźwienia aby głupstw nie czynić, a że nie spędziła tego czasu za kratami to:

  „Przed godz. 16, policjant wracając po służbie, prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania, znowu zauważył 25-latkę za kierownicą citroena, którą przed południem zatrzymał do kontroli drogowej.”
  Widać jak to się ponownie bardzo sytuacją przejęła.

  Powinien być w tym przypadku skonfiskowany samochód, jako narzędzie przestępstwa zabójstwa na drodze.
  Prawo jest nieskuteczne.