reklama
Powiat sandomierski. W piątkowe południe policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Powiat sandomierski. W piątkowe południe policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę

0

Sandomierscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem osobowym. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek około godziny 12:30  policjanci pełniący służbę patrolowo-interwencyjną w jednej z miejscowości w gminie Samborzec zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Peugeot. Tor jazdy kierowcy wskazywał, iż może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Samborzec miał niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz także:
– Sandomierz. Mężczyzna potknął się i wpadł na pracującą glebogryzarkę

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Źródło: KPP Sandomierz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.