Powiat tarnobrzeski. Chcą zmniejszyć kolejki do rejestracji pojazdów. W Nowej Dębie powstanie filia wydziału? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Powiat tarnobrzeski. Chcą zmniejszyć kolejki do rejestracji pojazdów. W Nowej Dębie powstanie filia wydziału?

0

Stowarzyszenie “Przyjazny Samorząd” złożyło petycję do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu o utworzenie filii Wydziału Komunikacji i Transportu w Nowej Dębie. Zwrócono w niej uwagę na długie kolejki, które trapią mieszkańców nie tylko tej gminy, chcących zarejestrować pojazd.

Nowodębskie stowarzyszenie “Przyjazny Samorząd” złożyło dziś petycję o utworzenie filii wydziału Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. – Gmina Nowa Dęba jest największą gminą w powiecie tarnobrzeskim. Proces rejestracji pojazdów w siedzibie starostwa ze względu na długie kolejki i odległość od miasta jest uciążliwy oraz wiąże się z wieloma niedogodnościami. Osoby pracujące, chcące załatwić sprawy urzędowe związane z obsługą pojazdów, zmuszone są do poświęcenia urlopu wypoczynkowego by załatwić sprawę w urzędzie. Utworzenie filii w Nowej Dębie będzie korzystne nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale również innych gmin powiatu tarnobrzeskiego, gdyż skrócą się kolejki w Starostwie – napisano w uzasadnieniu petycji.

Wnioskodawcy dodali, że przedstawiciele Rady Miejskiej w Nowej Dębie wstępnie zapewnili, iż w razie pozytywnego rozpatrzenia petycji, gmina będzie w stanie zorganizować lokal na potrzeby filii.

W imieniu wnioskodawców, pod petycją podpisali się prezes Stowarzyszenia “Przyjazny Samorząd” Marek Ostapko oraz członek stowarzyszenia, a zarazem wiceprzewodniczący nowodębskiej rady Tomasz Wolan.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.