Powiat tarnobrzeski. Próba podpalenia z konfliktem rodzinnym w tle - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Powiat tarnobrzeski. Próba podpalenia z konfliktem rodzinnym w tle

0

42-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski, podłożył ogień i usiłował podpalić drewnianą stodołę swoich krewnych. Policjanci zatrzymali mężczyznę tuż po zdarzeniu. Motywem działania sprawcy były rodzinne nieporozumienia z przeszłości. Mężczyzna już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do próby podpalenia drewnianej stodoły doszło w minioną sobotę, przed godz. 23, na terenie gminy Baranów Sandomierski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca wykorzystując nieobecność swoich krewnych, dostał się na ich posesję i usiłował wzniecić pożar. W tym celu podłożył ogień w szopie, która bezpośrednio przylega do budynku stodoły i uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także:
– W dawnym korycie Wisły znaleziono ciało. Czy to zaginiony mieszkaniec Przewłoki? [zdjęcia]

Na szczęście nie doszło do pożaru, ponieważ płomień samoczynnie się wygasił. Swąd spalenizny oraz nieobecność w obejściu psa zaniepokoił mieszkańców posesji. Gdy zorientowali się, co mogło się wydarzyć, natychmiast zaalarmowali policjantów.

Podpalacza w akcji nagrał prywatny monitoring. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego miejsce zamieszkania. Jeszcze tej samej nocy, zapukali do jego domu. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, nim 42-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Mężczyzna był w przeszłości notowany za inne przestępstwo. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstw usiłowania spalenia budynku stodoły i naruszenia miru domowego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec 42-latka policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.