Powiat z rachunkiem. Sumienia [W najnowszym TN]

0

Gospodarze powiatu stalowowolskiego pozazdrościli gospodarzom miasta i obwieścili, że oni też zamienili powiat w wielki plac budowy, a ubiegły rok uznali za „najlepszy w historii powiatu stalowowolskiego jako samorządu”.

Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej: – Nigdy wcześniej nasz powiat nie przeznaczył tak ogromnych środków na inwestycje, a co za tym idzie – nie zrealizował tak wielu ważnych dla mieszkańców zadań. A przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Andres dodał: – Jako Rada Powiatu daliśmy „zielone światło” Zarządowi Powiatu do realizacji tego ambitnego planu inwestycyjnego. To były niezwykle ważne dla naszej społeczności inwestycje.

20 „BANIEK” W SZPITAL

Władza wylicza, że z podsumowania wydatków na wszystkie ubiegłoroczne inwestycje zrealizowane przez powiat wychodzi kwota 47,8 mln zł. Kwota, zwłaszcza jak na możliwości powiatu, olbrzymia. – To rekordowy rok pod tym względem i zapewne trudno będzie go powtórzyć – uważa starosta. Na wyliczankę historycznych sukcesów składają się w pierwszej kolejności wydatki na inwestycje oświatowe (prawie 12 milionów) oraz poczynione w infrastrukturę drogową (15,7 miliona). Na pierwszą grupę powiat „ściągnął” spoza własnego budżetu 7,4 miliona złotych, na drugą – prawie 8,6 miliona..(jr)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Share.

Comments are closed.