Powiatowe ćwiczenia służb "Zawichost 2021". Epizody niczym scenariusze kina akcji [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Powiatowe ćwiczenia służb “Zawichost 2021”. Epizody niczym scenariusze kina akcji [zdjęcia]

0

Zderzenie czołowe pojazdów i wydobywanie osób poszkodowanych, samochód zatopiony w Wiśle, napad, czy pożar w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Te scenariusze rodem z kina akcji miały miejsce 3 września w Zawichoście w ramach ćwiczeń służb z powiatu sandomierskiego pod kryptonimem “Zawichost 2021”.

“Zamaskowani mężczyźni wtargnęli na teren Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście. Z budynku wydobywa się dym. Gdy po chwili na miejsce dojechali policjanci padły strzały… Jeden z uciekających napastników zostaje zatrzymany przy użyciu psa, za pozostałymi trwają działania pościgowe. Chwilę później w rejonie Wisły dwie osoby wpadają do rzeki – jedna z nich znika pod lustrem wody…
Następnie mundurowi otrzymują zgłoszenie o wypadku ściganego pojazdu z innymi uczestnikami ruchu. Na szczęście nie jest to scenariusz napisany przez życie, a jedynie ćwiczeń, które odbyły się wczoraj w Zawichoście” – relacjonują przebieg ćwiczeń funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Program przygotowany został tak, by jak najlepiej odzwierciedlić rzeczywistość w celu sprawdzenia i wypracowania współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi i instytucjami. Wszystkie epizody nie były konsultowane z uczestnikami. Ćwiczeniom przyglądał się naczelnik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.bryg. Marcin Nyga.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z PSP w Sandomierzu, ochotnicze straże pożarne, policja, zespoły ratownictwa medycznego, Grupa PCK z Sandomierza oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Za służbę dla dobra mieszkańców powiatu podziękował Paweł Niedźwiedź wicestarosta sandomierski. W powiatowych ćwiczeniach służb udział wzięło ponad 150 osób.

Fot. Miasto i Gmina Zawichost/KPP w Sandomierzu

 

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.