Pożar domu jednorodzinnego w pow. stalowowolskim. Z ogniem walczyło 12 strażaków - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Pożar domu jednorodzinnego w pow. stalowowolskim. Z ogniem walczyło 12 strażaków

0
1 z 3

Wczoraj w nocy w miejscowości Kotowa Wola w pow. stalowowolskim doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyły łącznie 5 zastępów strażaków, a do pomocy zadysponowany został samochód specjalny z drabiną z JRG Stalowa Wola.

Około godz. 4 nad ranem w niedzielę, 13 lutego, służby otrzymały zgłoszenie o tym, że w miejscowości Kotowa Wola (gm. Zaleszany) pali się jeden z budynków mieszkalnych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych ze Stalowej Woli i dwa zastępy druhów z OSP Kotowa Wola i OSP Zbydniów oraz samochód specjalny z drabiną.

Zobacz także: 
– „Zięć spowodował wypadek” – kobieta zostawiła przy śmietniku ponad 20 tys. zł!

– Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że pożar był zlokalizowany na poddaszu. Mieszkańcy domu przebywali na parterze budynku i nie wymagali pomocy medycznej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, podano dwa prądy wody na dach budynku, drugi od wewnątrz. Po ugaszeniu przystąpiono do częściowej rozbiórki desek z dachu i ocieplenia stropu, wyniesiono jego nadpalone części na zewnątrz, następnie budynek przewietrzono i sprawdzono miernikiem wielogazowym. Urządzenie nie wykazało obecności tlenku węgla – mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, st.kpt. mgr. inż Krystian Bąk. Fot. Stalowa Wola 112- Ratownictwo Powiatu Stalowowolskiego

1 z 3

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.