Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w powiecie sandomierskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w powiecie sandomierskim [zdjęcia]

0
1 z 3

Do pożaru kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych doszło w piątek w miejscowości Dwikozy w powiecie sandomierskim. Przyczyną pożaru była nagromadzona sadza w przewodzie kominowym.

W miniony piątek do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru kotłowni w jednym z budynków jednorodzinnych przy ulicy Spotowej w miejscowości Dwikozy. Do pożaru zostały zadysponowane trzy zastępy strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Sandomierzu oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Dwikozach i Słupczy.

Przed przyjazdem ratowników właściciel poinformował, że odłączył zasilanie elektryczne i znajduje się w bezpiecznym miejscu. Działania straży pożarnej po przyjeździe pod wskazany przez zgłaszającego adres, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palące się pomieszczenie kotłowni. Ratownicy przeszukali pomieszczenia pod kątem przebywania osób trzecich, gdzie nikogo nie znaleziono.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Prestiżowa nagroda dla Bogusława Szwedo [zdjęcia]

Z pomieszczenia kotłowni strażacy wynieśli na zewnątrz 11 kg butle, które zostały w bezpiecznym miejscu schłodzone. Po lokalizacji pożaru, pomieszczenie zostało oddymione i przewietrzone. Nadpalone elementy wyposażenia kotłowni zostały wyniesione na zewnątrz i przelane wodą. Miejsce pożaru zostało sprawdzone kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym, które wskazały brak zagrożenia. Przyczyną pożaru była nagromadzona sadza w przewodzie kominowym. Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu/OSP Dwikozy

1 z 3

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.