reklama
Pożegnanie ks. Mieczysława Wolanina, byłego proboszcza w Nowej Dębie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Pożegnanie ks. Mieczysława Wolanina, byłego proboszcza w Nowej Dębie [zdjęcia]

0
1 z 32

W Nowej Dębie odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe ks. Mieczysława Wolanina, emerytowanego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski. W pożegnaniu kapłana udział wzięli mieszkańcy miasta i okolic.

Mszę Świętą pogrzebową za zmarłego duchownego koncelebrowali ordynariusz sandomierski bp. Krzysztof Nitkiewicz, metropolita przemyski abp Adam Szal, biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edward Białogłowski oraz ponad 100 kapłanów, w tym brat zmarłego.

To co bardzo mi się podobało, obserwując jego kapłańskie życie, pomijając wiele innych rzeczy, była to otwartość, czas dla innych, troska o dobro drugiego człowieka. To przeżywanie cudownych kontaktów z przyjaciółmi i wszystkimi innymi ludźmi. Bóg zapłać za taki obraz kapłańskiego posługiwania – mówił Andrzej Wolanin.

Nie zabrakło władz samorządowych, w tym starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona, zastępcy burmistrza Leszka Mirowskiego.

Po Mszy Świętej pogrzebowej kondukt pogrzebowy przeszedł ulicami miasta na cmentarz komunalny w Nowej Dębie, gdzie ks. Mieczysław Wolanin spoczął zgodnie ze swoją wolą.

Zobacz także:
Nie żyje były proboszcz parafii w Nowej Dębie

1 z 32

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.