Poznał 3 osoby przy alkoholu. Został pobity i okradziony - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Poznał 3 osoby przy alkoholu. Został pobity i okradziony

0

Pewien mężczyzna z gminy Baćkowice w ubiegłym tygodniu załatwiał sprawy w Opatowie. Po tym oraz dokonanych zakupach poznał 3 osoby, z którymi zawiązał „zakrapianą” znajomość. Nie spodziewał się, jak zakończy się ich wspólna libacja…

W piątkową noc do dyżurnego opatowskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który twierdził, iż wieczorem został pobity przez dwóch mężczyzn, którym towarzyszyła kobieta. Jak relacjonował pokrzywdzony, osoby te zabrały mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz  telefon komórkowy i zakupy. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego zwlekał z zawiadomieniem policji, jednak podał dokładny opis osób, które dokonały zaboru jego rzeczy. Jak się okazało 62-letni mieszkaniec gminy Baćkowice w miniony piątek po załatwieniu na terenie Opatowa spraw urzędowych i zrobieniu zakupów poznał trzy osoby. Nowa znajomość zakropiona została wysokoprocentowym alkoholem i zakończyła się dla gościa z sąsiedniej gminy pobiciem i utratą dokumentów. Jak ustalili śledczy po wypiciu alkoholu 62-latek postanowił wrócić do domu.

CZYTAJ TAKŻE:

Chciał ominąć psa, skończyło się dachowaniem w rowie. 4 osoby w szpitalu

Jednak został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zabrali mu portfel i telefon komórkowy. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Opatowscy policjanci zatrzymali 57-kobietę i 35-letniego mężczyznę, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego.  Przy mieszkance województwa warmińsko-mazurskiego mundurowi znaleźli dowód osobisty pokrzywdzonego i telefon komórkowy. Kilka godzin później kryminalni zatrzymali 50-letniego towarzysza zatrzymanej dwójki. Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów wspólnego dokonania rozboju, a 57-latce zarzutu przywłaszczeni dowodu osobistego. W niedzielę po przesłuchaniu prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 57-latki policyjnego dozoru. Natomiast decyzją sądu najbliższe trzy miesiące 35- i 50-latek spędzą w areszcie.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.