reklama
reklama
Praca na budowie Niemcy - dlaczego warto? - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Praca na budowie Niemcy – dlaczego warto?

1

Masz doświadczenie w pracy na budowie? Szukasz pracy? Może zastanawiasz się nad wyjazdem za granicę? Praca za granicą to w dzisiejszych czasach korzystna opcja – pozwala na wysokie zarobki i daje duże możliwości rozwoju. Zastanów się, czy to oferta dla Ciebie i przygotuj CV!

Praca Berlin budowlanka – jakie są zalety pracy za granicą?

Wyjazd za granicę do pracy niesie za sobą wiele korzyści. Zastanawiasz się, co możesz zyskać? Podpowiadamy!

 1. Atrakcyjne wynagrodzenie
  – Dla wielu ludzi zarobki są najważniejszym elementem pracy. W przypadku wyjazdu za granicę, są one nierzadko wyższe, niż stawka, jaką otrzymasz w Polsce. Oczywiście wszystko zależy od Twojego doświadczenia i ilości godzin, jakie przepracujesz. Co więcej – wypłata często może być w innej walucie, np. euro, co dodatkowo zwiększy jej wartość, gdy wrócisz do kraju
 2. Nauka języka obcego
  – Nie musisz być fanem nauki, żeby przyswoić sobie chociaż kilka najważniejszych słów. Znajomość języka będzie przychodzić do Ciebie stopniowo, w sposób naturalny. Jeżeli już znasz dany język – możesz zawsze wykorzystać tę okazję, by trochę się podszkolić i jeszcze bardziej poprawić swoje umiejętności w tym zakresie.
 3. Zwiedzanie
  – Dla niektórych jest to jeden z ważniejszych punktów każdego wyjazdu. Masz szansę zobaczyć miejsca, w których nigdy nie byłeś. To niebywała okazja do poznania historii państwa, oraz zwyczajów, które w nim panują. Może zawsze marzyłeś o odkryciu na czym polega fenomen Oktoberfestu?

  https://www.youtube.com/watch?v=QC8WxfRX3Ug

Praca Berlin budowlanka – a może wyjazd do Niemiec?

Obawiasz się długotrwałej rozłąki z rodziną? Wybierz państwo, które położone jest blisko Twojej ojczyzny. Dobrym wyborem będą Niemcy. Jest to jedna z lepszych możliwości, ponieważ Niemcy są dla Polski krajem sąsiadującym, co daje możliwość częstych zjazdów do domu. Duża część naszych rodaków ponadto porozumie się tam bez problemu, gdyż niemiecki jest często wybierany w szkołach jako drugi język obcy.

Dobrą decyzją byłby także wybór Berlina na miejsce pracy. Z racji, że jest to stolica Niemiec, potrzeba tam wielu rąk do pracy. Jego popularność rośnie wśród Polaków, więc dodatkowo wzrasta też szansa, że spotkasz kogoś, z kim porozmawiasz w ojczystym języku.

Praca Berlin budowlanka – jak znaleźć ofertę?

Możesz poszukać zatrudnienia na własną rękę, przeglądając oferty na stronach internetowych. Jest to oczywiście dobry sposób, ale nie wszystkie oferty mogą być godne zaufania. Jeśli nie jesteś pewien – lepiej zwrócić się do specjalisty. W Polsce bez problemu znajdziesz firmy budowlane, które realizują kontrakty na terenie Niemiec. Jedną z takich firm jest InServ. Możesz udać się bezpośrednio do nich, przedstawiając swoje mocne strony i zakres prac, jaki możesz wykonywać. Z pewnością zaoferują Ci posadę zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Pamiętaj, aby dobrze się przygotować do aplikowania na takie stanowisko. Przygotuj wcześniej swoje CV. Muszą się w nim znaleźć wszystkie niezbędne informacje. W rubryce wykształcenie i doświadczenie skup się oczywiście na pozycjach, które będą nawiązywały do pracy, o którą się starasz. W sytuacji, gdy jest to praca na budowie – wspomnij o tym, co już potrafisz i w jakim zawodzie pracowałeś dotychczas.

 

Jeden komentarz

 1. W Niemczech można spoko zaorbić, pracowałem na budowie,w magazynach itd. Ale w tej chwili najszybciej dobrą ofertę dało mi otto, więc pracuję przez nich.