reklama
reklama
Premier Mateusz Morawiecki na poligonie w Nowej Dębie. Obserwował ćwiczenia żołnierzy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Premier Mateusz Morawiecki na poligonie w Nowej Dębie. Obserwował ćwiczenia żołnierzy [zdjęcia]

0

Dziś na poligonie w Nowej Dębie pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów odniósł się m.in. do orędzia prezydenta Rosji Władimira Putina.

Przypomnijmy, że na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia „Niedźwiedź-22”, w których udział biorą żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej, a także wojskowi ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wczoraj odwiedził ich minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Zobacz także:
„Niedźwiedź-22” – największe ćwiczenia Żelaznej Dywizji w naszym regionie [zdjęcia]

W środę natomiast do Nowej Dęby zawitał premier Mateusz Morawiecki. Podczas wystąpienia odniósł się do słów prezydenta Rosji, który w porannym orędziu groził Zachodowi i zapowiedział częściową mobilizację w związku z wojną na Ukrainie.

„Potwierdziły się informacje o częściowej mobilizacji w Rosji. Rosja będzie kontynuowała swoje dzieło zniszczenia i próbowała doprowadzić do zniszczenia Ukrainy i zagarnięcia części terytorium. Nie możemy się na to zgodzić” – mówił premier.

„Kiedy Rosja pokazuje swoją brutalną siłę to my musimy pokazywać naszą siłę obronną. Polska jest częścią najważniejszego sojuszu w historii świata i to dla nas potężna gwarancja bezpieczeństwa” -stwierdził Mateusz Morawiecki.

1 2 3 4

Zostaw odpowiedź