Premier Mateusz Morawiecki w gminie Bojanów

0

W piątek o godz. 15 do wsi Ruda w gm. Bojanów przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

W kolejnej miejscowości dotkniętej skutkami podtopień i powodzi w woj. podkarpackim premier Morawiecki i towarzysząca mu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart rozmawiali ze strażakami i żołnierzami, którzy umacniali przeciekające wały przeciwpowodziowe. Gości spotkali się również z poszkodowanymi przez wodę mieszkańcami wioski nad wzburzoną rzeką Łęg.

Premier podziękował służbom – policji, wojsku i straży pożarnej – za ciężką pracę w ostatnich dniach oraz gotowość i koordynację, dzięki której udało się uniknąć wielu nieszczęść.

*

Tego samego dnia w późnych godzinach popołudniowych w miejscowości Burdze w gm. Bojanów z napierająca wodą walczyli żołnierze z 34. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Jarosławia i Lubaczowa, a także zastępy OSP z wielu miejscowości powiatu stalowowolskiego, które nad Łęg przyjechały ze specjalistyczną aparaturą do usuwania wody. W związku ze stale rosnącym poziomem rzeki, która zaczęła wpływać na kolejne posesje, ratownicy zajmowali się głównie wzmacnianiem istniejących lub budowaniem nowych wałów z worków z piaskiem.

(pen)

Fot. KPRP i P. Niemiec

Share.

Comments are closed.