Prezydent Bronisław Komorowski w Sandomierzu mówił o demokracji

0

Na zaproszenie Forum Obywatelskiego Sandomierza „FOSa” w mieście gościł były prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną. Tematem spotkania był obecny stan demokracji w Polsce i kondycja społeczeństwa obywatelskiego.

To kolejne spotkanie organizowane fali jesiennych protestów przez sandomierskim sądem. W Ratuszu gościło już kilku polityków, a także działaczy społecznych. Tym razem Sandomierz odwiedził gość wyjątkowy, były prezydent Bronisław Komorowski. Na spotkanie z nim przybyli politycy, również przedstawiciele lokalnych samorządów, z burmistrzem i starostą na czele, ale przede wszystkim zwykli mieszkańcy miasta i regionu. Sala pękała w szwach.

– Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, których w Sandomierzu zgromadziła troska o Polskę i stan demokracji w naszym kraju. A o demokracji trzeba rozmawiać i trzeba ją pielęgnować. Jak patrzę po sali, to dochodzę do wniosku, że większość z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy Polska była cząstką tego gorszego świata, zza żelaznej kurtyny. Teraz jesteśmy elementem lepszego świata, Unii Europejskiej – mówił prezydent. (jż)

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.