Prezydent Stalowej Woli na półmetku kadencji. Przeprosił radnego za ostrą wymianę zdań - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Prezydent Stalowej Woli na półmetku kadencji. Przeprosił radnego za ostrą wymianę zdań

0

Kadencja obecnego samorządu Stalowej Woli jest prawie na półmetku. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent Lucjusz Nadbereżny zwrócił się do radnych z prośbą o ponowne zaufanie i znalezienie wspólnych celów. Przeprosił także radnego Damiana Marczaka za ostrą wymianę zdań, a radny… wycofał skargę skierowaną w stronę prezydenta. 

Prezydent Stalowej Woli podkreślił, że stalowowolski samorząd jest w momencie, kiedy kształtuje się nowa perspektywa finansowa, kiedy otwierają się nowe programy związane z dofinansowaniem działań rozwojowych, zarówno po stronie środków rządowych, norweskich jak i europejskich. – Przed nami wielka szansa. Chciałbym bardzo mocno zaapelować, aby tego czasu nie zmarnować na kłótnie, przepychanki czy brak zrozumienia. Proszę o dobrą dyskusję, wzajemny szacunek i o współpracę, bo ona jest bardzo istotna dla naszych partnerów zewnętrznych, ale też dla administracji miasta Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Zobacz także: 
– To już 40 lat! Okolicznościowy dodatek z okazji jubileuszu “Tygodnika Nadwiślańskiego” [W najnowszym numerze]

Prezydent podkreślił, że zwracając się z takim apelem, sam chciałby najpierw przeprosić.W wyniku emocji czasami przekraczałem pewną granicę, która powinna być z mojej strony trzymana w najwyższym standardzie, dlatego chciałbym uczynić ten gest i przeprosić pana radnego Damiana Marczaka za słowa, które wypowiedziałem pod Pana adresem podczas ostatniej sesji. Równocześnie jeśli w całej naszej współpracy z mojej strony, czy ze strony moich współpracowników były sytuacje, które mogły mieć wpływ na to, że nasza współpraca nie układa się najlepiej, to chciałbym za to przeprosić – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Radny Damian Marczak przyjął przeprosiny. Bardzo dziękuję za ten gest. Myślę, że to jest bardzo znamienne i również mam nadzieję, że ta dzisiejsza dyskusja jak i kolejne będą merytoryczne i przyczynią się do tego, że nasza Stalowa Wola będzie piękniała i wzrastała w siłę. Dziękuję za ten gest. Wiem, że on wymagał od Pana bardzo dużej odwagi – skomentował gest prezydenta Damian Marczak, po czym wycofał z pozoru błahą, lecz bijącą w dobre imię włodarza skargę, dotyczącą finansowego hołubienia przez miasto Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.