Prezydent Stalowej Woli ogłosił dwa duże przetargi

0

W tym tygodniu miasto ogłosiło dwa duże przetargi, jeden na ul. Traugutta i kolejny przy ul. Okulickiego. Początek prac nad tymi dwoma miejscami przewidywany jest na wiosnę 2021 roku i są one częścią nowego, ambitnego planu budżetowego na 2021 rok. 

Przetarg przy ulicy Traugutta dotyczy wiaduktu, o którym już pisaliśmy TUTAJ. Obiekt ze względu na swój stan wymaga gruntownej modernizacji, od przyczółków, poprzez przęsła, aż po poszerzenie wiaduktu. Organizacja ruchu w tym miejscu pozostałaby taka sama: przejazd jednokierunkowy z sygnalizacją świetlną.  Przetarg ten planowo zostanie rozstrzygnięty do końca tego roku, a prace rozpoczną się w pierwszej połowie 2021 roku, by zakończyć się jeszcze w tym samym okresie budowlanym.

Przypominamy, że wiaduktem mogą się od niedawna przemieszczać jedynie piesi i rowerzyści, a ze względu na bezpieczeństwo został już wyłączony z ruchu kołowego. Wartość tego zadania w przyszłorocznym budżecie wynosi 1,5 mln zł i sfinansowana ze środków własnych.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Będzie przerwa w dostawie wody

– Wigilia w maksymalnie 5 osób? Przedstawiono projekt rozporządzenia rządu
– Białe daniele, czarne bociany i nieuchwytny wilk – w lasach Budy Stalowskiej [zdjęcia]

Trwa również przetarg na remont ulicy Okulickiego – od stacji benzynowej, ZBR-u, po nowe skrzyżowanie, które łączy się tunelem pod torami z ulicą Przemysłową. Droga ta ma stać się częścią nowopowstającego układu komunikacyjnego – “zachodniej obwodnicy”. W ramach tego zadania powstaną zbiorniki retencyjne, które rozwiążą problem zalewania ulicy przy Banku Spółdzielczym. Droga będzie wykonana w układzie “bezpiecznych zatok parkingowych” wraz z drogami serwisowymi, tak, aby parkowanie nie odbywało się z linii drogi, a na odcinku liczącym ponad pół kilometra powstanie 174 miejsca parkingowe. Na parkingi można liczyć również wzdłuż pasa od ZBR-u. Zachowana zostanie zieleń przy blokach.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, a prace rozpoczną się jeszcze w I połowie roku, by zakończyć je jeszcze w 2021. Zadanie zrealizowane zostanie w kwocie 3,5 mln zł, gdzie 2,5 mln zł stanowiło będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Stalowa Wola zmienia się w sposób bardzo dynamiczny pod względem budowy nowych dróg, a jest to również możliwe dzięki środkom z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i przychylności wiceministra infrastruktury Rafała Webera – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.