Prokuratorski zarzut dla dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli - Tygodnik Nadwiślański
REKLAMA

Prokuratorski zarzut dla dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli

0

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli Włodzimierz S. usłyszał dziś prokuratorski zarzut w związku ze sprawą wypadku na szkolnej strzelnicy, w którym jeden z uczniów stracił oko. 

Włodzimierzowi S. został przedstawiony zarzut umyślnego narażenia uczniów szkoły na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – w następstwie czego doszło do nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała u jednego z nich.

Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dyrektor ZPS nr w Stalowej Woli nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Nie chciał także odpowiadać na pytania dziennikarzy.

Na wychodzącego ze szkoły dyrektora czekali dziennikarze “Interwencji” Telewizji Polsat. Ich program na ten temat będzie można zobaczyć za kilka dni.

Już dziś reportaż dotyczący tej sprawy pokaże “Magazyn Ekspresu Reporterów” TVP2 o 21.50.

Dyrektor jest drugą osobą, która w związku z tą sprawą usłyszała zarzuty. Pierwszą był nauczyciel prowadza cy zajęcia, gdy doszło do wypadku: https://tyna.info.pl/stracil-oko-na-szkolnej-strzelnicy/

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.