Prorektor PUZ w Tarnobrzegu odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Prorektor PUZ w Tarnobrzegu odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi [zdjęcia]

0
1 z 13

Prorektor ds. Rozwoju i Badań Naukowych dr hab. Paweł Maciaszczyk został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju nauki. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonano podczas ostatniego posiedzenia Senatu Uczelni.

Posiedzenie Senatu Uczelni, które odbyło się we wtorek, 23 lutego w auli Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu przewodniczyła rektor uczelni – dr hab. prof. ucz. Anna Szylar. Miało ono wyjątkowy charakter.

Zobacz także: 
– Drugi basen w Tarnobrzegu? Miłośnicy pływania skrzykują się na Facebooku

Na początku odbyło się uroczyste wręczenie „Złotego Krzyża Zasługi” za działalność na rzecz rozwoju nauki. Tym wyjątkowym odznaczeniem na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda  wyróżnił prorektora ds. Rozwoju i Badań Naukowych dr. hab. Pawła Maciaszczyka, prof. ucz. W uzasadnieniu podjętej decyzji podkreślono ogromne zaangażowanie w rozwój uczelni na przestrzeni dotychczasowej kariery zawodowej,  a także sukcesy w realizacji licznych projektów rozwojowych i aktywność na polu stosunków partnerskich z innymi uczelniami i podmiotami.

Uroczystej dekoracji, w imieniu Prezydenta RP dokonała rektor PUZ, dr hab. Anna Szylar. Po złożeniu życzeń i gratulacji od społeczności akademickiej głos zabrał sam prorektor, który nie krył wzruszenia doniosłą chwilą. Podziękował zebranym za wiele lat wspólnego działania i jedność w realizacji celów, które wskazał jako kluczowe w rozwoju Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu i jej mocnej pozycji w regionie.

 

1 z 13
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.