Protest przed tarnobrzeskim sądem

0
Showing 1 of 14

Przed gmachem tarnobrzeskich sądów i prokuratur odbył się w poniedziałek, 8 czerwca, protest w obronie sędziego Igora Tulei. Akcja, będąca częścią ogólnopolskiego sprzeciwu obywatelskiego. zgromadziła ok. 30 osób.

Protestujący przyszli z biało-czerwonymi flagami i transparentami wyrażającymi poparcie dla sędziego Tulei. Podczas protestu zachowywali zasady obowiązującego reżimu sanitarnego.

Wobec sędziego toczy się postępowanie dyscyplinarne w związku z zarzucanym mu przez Prokuraturę Krajową ujawnieniem informacji z postępowania przygotowawczego i zeznań świadków w sprawie dotyczącej obrad Sejmu w Sali Kolumnowej, 16 grudnia 2016 r.

Prokuratura dwukrotnie umorzyła śledztwo w tej sprawie, ale skład Sądu Okręgowego w Warszawie,  któremu przewodniczył sędzia Igor Tuleya uchylił jej decyzję. Sąd zezwolił także mediom na rejestrację uzasadnienia decyzji. Prokuratura uznała to za ujawnienie informacji.

We wtorek, 9 czerwca, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego będzie rozpatrywać wniosek prokuratury w sprawie pozbawienia sędziego immunitetu.

Protesty w obronie I. Tuleyi zaplanowano w 150 miastach w całej Polsce.

Protest pod tarnobrzeskim sądem – 14 ZDJĘĆ

Showing 1 of 14
Share.

Comments are closed.