Prowadził mając ponad 3 promile! Uszkodził trzy samochody!

0

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który kierując mitsubishi uszkodził trzy zaparkowane samochody, a następnie odjechał. Był pijany, miał 3,27 promila alkoholu w organizmie. 

Przed godz. 1 w nocy, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Kopernika w Tarnobrzegu, nieznany sprawca jadąc samochodem uszkodził kilka zaparkowanych pojazdów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie dojazdu na miejsce funkcjonariusze zauważyli jadący w kierunku ulicy Wyspiańskiego samochód marki Mitsubishi z licznymi uszkodzeniami. Na widok podjeżdżającego radiowozu, znajdujący się za kierownicą mężczyzna, zatrzymał pojazd i pospiesznie przeskoczył z miejsca kierowcy na tylne siedzenie tego pojazdu. W samochodzie tym siedział jeszcze inny mężczyzna, który zamknął oczy sugerując, że śpi.

Policjanci od razu nabrali podejrzeń, co do trzeźwości kierującego, o czym świadczyła wyczuwalna od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 39-letniego sprawcy kolizji 3,27 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, a następnie trafił do policyjnej izby zatrzymań. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających policjanci ustalili, że pijany kierowca uszkodził trzy zaparkowane samochody.

39-letni mieszkaniec Gorzyc został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Share.

Comments are closed.