Przedłużone wszystkie obostrzenia, obowiązek ochrony ust i nosa, przełożone matury

0

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w Polsce do 11 kwietnia w związku z panującą epidemią koronawirusa zostają przedłużone. Podjęto także kolejne decyzje.

Rząd podjął decyzję, że do 19 kwietnia przedłużone zostają obostrzenia dotyczące przemieszania się, a także galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług. Utrzymane zostają także limity osób w sklepach i kościołach.

Możliwe, że niektóre obostrzenia będą funkcjonowały jeszcze dłużej – mówił na konferencji Mateusz Morawiecki – Chcemy po świętach przedstawić bardzo dokładnie przemyślany plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej.Z kolei szkoły, przedszkola nadal będą zamknięte do 26 kwietnia. Tak samo zostaną przedłużone zasiłki dla rodziców pozostających ze swoimi opiekunami. Do tego dnia będą obowiązywać nadal obostrzenia dotyczące wstrzymania ruchu lotniczego, ruchu kolejowego międzynarodowego,  zamknięcie granic, sanitarne kontrole na granicach i obowiązkowa kwarantanna. Natomiast organizacja imprez masowych jest niemożliwa do odwołania

Zobacz także:
– Zmiany na sandomierskim targowisku
– Nie będzie zmian w sandomierskim szpitalu. Wojewoda uspokaja
– 50 tysięcy maseczek dla stalowowolan

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski ogłosił również decyzję, że od czwartku, 16 kwietnia, będzie wprowadzany obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Przełożone zostają egzaminy po szkole podstawowej, egzamin zawodowy oraz matura. Z 3 tygodniowym wyprzedzeniem uczniowie zostaną poinformowani o nowych terminach egzaminów.

Share.

Comments are closed.