Przetarg na budowę obwodnicy Opatowa w najbliższych dniach – zapowiada wiceminister Rafał Weber - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Przetarg na budowę obwodnicy Opatowa w najbliższych dniach – zapowiada wiceminister Rafał Weber

0

W najbliższym czasie ma być ogłoszony przetarg na jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie – budowę obwodnicy Opatowa. Powstanie drogi oznacza koniec uciążliwych korków w centrum miasta.  

Ogłoszenie przetargu zapowiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber w czasie podpisania w Kielcach umowy na budowę innej obwodnicy – Wąchocka.

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kilkakrotnie podchodził do realizowania tej inwestycji (obwodnicy Opatowa), jednak nie miał zapewnionych pieniędzy. Dopiero decyzją rządu w 2017 roku przypisano na ten odcinek drogi ekspresowej S74 środki finansowe – mówił wiceminister. 

Starosta opatowski Tomasz Staniek zaznaczył, że to inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców Opatowa i powiatu oraz wszystkich tych, którzy przejeżdżając przez miasto, muszą stać w długich korkach.

Zobacz także:
– Powiat sandomierski. Groźny pożar budynku mieszkalnego [zdjęcia]
– Więcej mszy świętych w Boże Narodzenie. Dekret biskupa sandomierskiego
– Historia w fotografii zapisana [W świątecznym numerze]


Mieszkam w Opatowie od urodzenia i pamiętam, że już w latach 80. mówiło się o tym, że kiedyś powstanie obwodnica. Nie było wówczas takiej konieczności komunikacyjnej, później ta koncepcja stała się realna. Przygotował ją rząd PiS – zaznaczył Tomasz Staniek. 

Starosta dodał, że wiąże z budową drogi duże nadzieje na rozwój gospodarczy. Wspomniał o powstających terenach inwestycyjnych i Centrum Przedsiębiorczości Rolnej we Włostowie.

Nowa trasa będzie miała około 15 kilometrów. Ominie Opatów po południowo-zachodniej stronie, a jej uzupełnieniem będzie projektowany odrębnie trzykilometrowy łącznik, będący częścią drogi krajowej numer 74 na północ od miasta. Inwestycja ma być warta pół miliarda złotych.

 

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.