reklama
Przetarg na budowę obwodnicy Opatowa w najbliższych dniach – zapowiada wiceminister Rafał Weber - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Przetarg na budowę obwodnicy Opatowa w najbliższych dniach – zapowiada wiceminister Rafał Weber

0

W najbliższym czasie ma być ogłoszony przetarg na jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie – budowę obwodnicy Opatowa. Powstanie drogi oznacza koniec uciążliwych korków w centrum miasta.  

Ogłoszenie przetargu zapowiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber w czasie podpisania w Kielcach umowy na budowę innej obwodnicy – Wąchocka.

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kilkakrotnie podchodził do realizowania tej inwestycji (obwodnicy Opatowa), jednak nie miał zapewnionych pieniędzy. Dopiero decyzją rządu w 2017 roku przypisano na ten odcinek drogi ekspresowej S74 środki finansowe – mówił wiceminister. 

Starosta opatowski Tomasz Staniek zaznaczył, że to inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców Opatowa i powiatu oraz wszystkich tych, którzy przejeżdżając przez miasto, muszą stać w długich korkach.

Zobacz także:
– Powiat sandomierski. Groźny pożar budynku mieszkalnego [zdjęcia]
– Więcej mszy świętych w Boże Narodzenie. Dekret biskupa sandomierskiego
– Historia w fotografii zapisana [W świątecznym numerze]


Mieszkam w Opatowie od urodzenia i pamiętam, że już w latach 80. mówiło się o tym, że kiedyś powstanie obwodnica. Nie było wówczas takiej konieczności komunikacyjnej, później ta koncepcja stała się realna. Przygotował ją rząd PiS – zaznaczył Tomasz Staniek. 

Starosta dodał, że wiąże z budową drogi duże nadzieje na rozwój gospodarczy. Wspomniał o powstających terenach inwestycyjnych i Centrum Przedsiębiorczości Rolnej we Włostowie.

Nowa trasa będzie miała około 15 kilometrów. Ominie Opatów po południowo-zachodniej stronie, a jej uzupełnieniem będzie projektowany odrębnie trzykilometrowy łącznik, będący częścią drogi krajowej numer 74 na północ od miasta. Inwestycja ma być warta pół miliarda złotych.

 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.