Przez Tarnobrzeg znów przejedzie wielka Parada Mikołajów - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Przez Tarnobrzeg znów przejedzie wielka Parada Mikołajów

1

Po przerwie spowodowanej pandemią, wraca w pełnej krasie tarnobrzeska Parada Mikołajów. W niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się przejazd kawalkady pojazdów przez miasto, a potem wielki piknik charytatywny na placu Bartosza Głowackiego.

 – Mam nadzieję, że to będzie parada jak za najlepszych lat. Nie będzie żadnych ograniczeń, na placu Bartosza Głowackiego, w czasie pikniku będziemy licytowali stroiki świąteczne, a cały dochód z tego zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia i rehabilitacji trójki niepełnosprawnych dzieciaków – mówi Robert Kędziora ze stowarzyszenia ESTEKA, które od lat organizuje Paradę Mikołajów.

Parady Mikołajów to impreza, która wpisała się na trwałe w tarnobrzeskie kalendarium. Uczestniczyły w niej dziesiątki pojazdów, ich kolumna ciągnęła się rokrocznie przez całe miasto, a w finałach na placu Bartosza Głowackiego uczestniczyły tysiące tarnobrzeżan.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, ostatnie edycje parady były mocno okrojone i ograniczały się do przejazdu niewielkiej kolumny pojazdów z których rozdawano słodycze i drobne upominki. Mimo tego, na przejazd kawalkady czekały tłumy tarnobrzeżan.

Tegoroczna, 19. Parada Mikołajów ma być powrotem do formuły z okresu największej świetności imprezy. Szczegóły 19. Parady Mikołajów zostaną podane w najbliższym czasie.

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź