Przygotowali niezwykły film o dawnej wsi. Zdobył już jedną nagrodę, walczy o kolejną [zdjęcia] [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Przygotowali niezwykły film o dawnej wsi. Zdobył już jedną nagrodę, walczy o kolejną [zdjęcia] [wideo]

0
1 z 10

Koło Gospodyń Wiejskich Betulanki z Brzezin w gminie Szydłów zrealizowało film, ukazujący codzienne życie na wsi w czasach naszych pradziadów. Było to możliwe dzięki dotacji pozyskanej z programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zamierzeniem twórców była chęć zachowania dla przyszłych pokoleń wyglądu domów i zabudowań gospodarskich z pierwszej połowy XX w. Przeprowadzone zostały 4 sesje zdjęciowe. Zdjęcia były robione na otwartej przestrzeni, podczas prac w polu i zagrodzie z wykorzystaniem rekwizytów i strojów nawiązujących wyglądem do tych ze starych zdjęć mieszkańców Brzezin. Z powstałych kadrów zmontowane zostały 4 filmy opublikowane na kanale YouTube.

Jeden z filmów został zgłoszony do konkursu “Odpowiedz…”, mającego promować najciekawsze inicjatywy programu “Działaj Lokalnie”. Odniósł sukces, wygrywając pierwszy, lokalny jego etap. Kołu Gospodyń z Brzezin przyniosło to nagrodę w postaci bonu na 550 złotych. Teraz film będzie walczył w ogólnopolskiej odsłonie konkursu. W nagrodzonym obrazie  zaprezentowano fragmenty sesji zdjęciowej “Żniwa”.

1 z 10
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.